17.01.2019Preminuo Mustafa Šahinović, dragi prijatelj i dugogodišnji član našeg aerokluba
S neizmjernom boli i tugom vas obavještavamo da je dana 15. januara 2019. godine, u 57-oj godini života, preminuo Mustafa Šahinović, dugogodišnji član aerokluba „Izet Kurtalić“ Visoko.
Nastupima na brojnim takmičenjima svih rangova i radom u raznim organima uprave, Mustafa Šahinović je dao je veliki doprinos razvoju aerokluba „Izet Kurtalić“ Visoko, kao i razvoju sporta uopšte.
Treba istaknuti njegove brojne nastupe za Reprezentaciju Bosne i Hercegovine u klasi F1C:
  • Evropsko prvenstvo 1996. godine Italija;
  • Svjetsko prvenstvo 1997. godine Češka (Mustafa Šahinović 8. mjesto pojedinačno, BiH 4. mjesto ekipno);
  • Evropsko prvenstvo 1998. godine Portugal;
  • Svjetsko prvenstvo 1999. godine Izrael (Mustafa Šahinović 19. mjesto pojedinačno, BiH 1. mjesto ekipno);
  • Evropsko prvenstvo 2014. godine Rumunija;
  • Evropsko prvenstvo 2016. godine Srbija;
Višestruki je prvak Bosne i Hercegovine u klasi F1C, a bio je i učesnik na brojnim FAI F1C World Cup takmičenjima.

Kao posebno vrijedan rezultat treba istaknuti zlatnu medalju na SP u Izraelu 1999. godine koju je u klasi modela F1C osvojila ekipa u sastavu: Kenan Jusufbašić, Edin Šahinović i Mustafa Šahinović.

Posljednji ispraćaj dragog nam prijatelja i kolege biće u četvrtak, 17. januara 2019. godine na Gradskom groblju u Visokom.

Aeroklub "Izet Kurtalić" Visoko

01.01.2019Kalendar takmičenja za 2019. godinu
Uz novogodišnje čestitke i želje za uspješnu novu 2019. godinu, prosljeđujemo informaciju da je FAI kalendar takmičenja (F1 disciplina) za 2019. godinu dostupan na stranici FAI Events Calendar (a možete preuzeti i lokalnu kopiju kalendara u PDF formatu).

Arhiva vijesti za 2018. godinu ...